Holiganbet

Boombox

 1980'leri kim hatırlıyor? Elbette bazıları biliyor ve diğerleri “80'ler” olarak adlandırılan bir on yılın olduğunun farkında.


Ve ne on yıldı! Vahşi moda ve saç modelleri. Kaslı aksiyon yıldızlarının, Heavy Metal'in ve hatta Hair Metal'in altın çağı. Ama en önemlisi, 80'ler Hip Hop ve break dansın doğuşuna tanık oldu. Yeni ortaya çıkan müzik türüyle birlikte yeni bir tür ses cihazı geldi: Holiganbet boombox.


Herhangi bir break-dans seansı için, en iyi boombox belirgin bir şekilde öne çıkıyordu. Bunun nedeni, o zamanlar break-dansın daha "yeraltı" olmasıydı. Birçok seans metro istasyonlarında, köprülerin altında ve apartmanların bodrum katlarında gerçekleştiği için neredeyse kelimenin tam anlamıyla yer altındaydı.


Bu yerler için herhangi bir ses sistemi olmadan, boombox büyüyen Hip Hop sahnesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.


Ve oradan yayıldı…


Herkes müzik setlerine aşık oldu. Her yerde bulunabilirlerdi. Ormandaki lise fıçılarından John Cusack'in gönülsüz aşkına Peter Gabriel'in "In Your Eyes" adlı yüksek sesli bir filmini tuttuğu beyaz perdeye.


Tek bir teknoloji 80'leri doğru bir şekilde özetleyebilecek olsaydı, bu müzik seti olurdu. Bazıları, Sony Walkman veya Motorola çağrı cihazlarının daha uygun seçenekler olduğunu iddia edebilir . Ancak bu öğeler aynı geniş çapta çekiciliğe ve kalıcı kullanıma sahip değildi.


Dünya dijital kablosuz ses çözümlerini benimsemiş olsa da, boombox gerçekten ilk kablosuz ses cihazıydı. Tasarımlar ve özellikler on yıllar boyunca değişse de, boombox'lar popüler, taşınabilir ve güçlü olmaya devam ediyor.


Bu yüzden kefalinizi tarayın, 'Üyelere Özel' ceketin tozunu alın ve şu anda piyasada bulunan En İyi Boombox'ı ararken bize katılın…

2023 Yılında Piyasadaki En İyi 10 Boombox İncelemesi

© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası